środa, 30 listopada 2011

kalendarze, kalendarze

Święta to czas, gdy wszyscy cieszymy się, słysząc te słowa. Ileż radości w sobie mają, jak tylko myślimy o rzeczach i emocjach z nimi związanymi. Mikołaj, renifery, choinka, prezenty, pyszności uszykowane przez mamę, śpiewanie kolęd, ale przede wszystkim czas spędzany z rodzina.
Obdarowywanie się prezentami to jeden z nieodłącznych elementów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wielu z nas o prezentach dla bliskich zaczyna myśleć dużo wcześniej i wybiera się do sklepów w poszukiwaniu perfekcyjnego prezentu już na długo przed przyjściem tych radosnych dni.  Nie zapominajmy jednak, że w Świętach chodzi przede wszystkim o szczere uczucia i na nich powinniśmy się koncentrować. Drogie prezenty nie zawsze jednak idzie w parze z tym konceptem. Dlatego tez czasami warto jest zrobić coś co odbiega od przyjętych reguł.
Zrobienie własnoręcznego foto kalendarza jest idealnym prezentem który nie jest drogi a perfekcyjnie wstrzela się w nasze intencje i cel, czyli uwolnienie radości i uśmiechu na twarzy naszych ukochanych.
Do zrobienia takiego kalendarza potrzeba jednak troszkę inwencji twórczej i odrobiny dobrego planowania. W zależności od osoby, której chcemy wręczyć nasz prezent należny pomyśleć o tym jaki charakter taki kalendarz nabierze. Złote reguły nie maja tutaj miejsca, wszystko w naszych rekach i pomysłowości! Jedyne co mogę dodać, to fakt ze wykorzystanie starych zdjęć jest z pewnością strzałem w dziesiątkę. Wspólnie przywołane chwile nie raz potrafią naszych bliskich uszczęśliwić, a czasami  nawet wzruszyć. Takie podejście do Świat buduje rodzinne więzi, a ponadto taki foto kalendarz jest prezentem praktycznym, który służy przez cały rok!
Czy nie warto zatem zastanowić się jaki prezent damy naszym bliskim w tym roku?

A oto moja wersja kalendarza. Tym razem to kalendarz filmowy, z obrazkami wyciętymi z moich ulubionych papierów. Mam nadzieję, że osobie, która go otrzyma przypadnie do gustu i będzie jej dobrze służył przez najbliższych 12 miesięcy. 
 przód
 tył
 środek z żółtymi karteczkami do zaznaczania ważnych dat
 tył z małą kopertą do przechowywania np biletów

4 komentarze:

  1. Rewelacyjny kalendarz. Rozwijasz się, a Twoje prace są naprawdę dobre.

    OdpowiedzUsuń
  2. dzieki :) tez mi sie podoba i z zalem sie bede z nim rozstawala :)

    OdpowiedzUsuń